Zopár faktov z kroniky:
"Otváracia schôdza majúceho sa Športového klubu v Bobrovci bola 15. apríla 1943 v miestnostiach obvodného notárskeho úradu."
Týmto dátumom začína v Bobrovci organizovaný futbal. Jeho strediskom sa stala budova Besedy. Tu sa konali schôdze futbalového oddielu, slúžila zároveň ako šat- ňa aj sklad materiálu. V nej sa mužstvo pri- pravovalo - prezliekli sa do dresov a klopka- júc kopačkami po ceste odchádzali hráči na ihrisko. Týmto pozývali fanúšikov na zápasy do Trstice, kde bolo prvé oficiálne ihrisko. Trstica sa nachádzala na lúkach a poliach pri kaplnke Jána Nepomuckého. Ak počas zápasu pršalo, cesty boli premočené, plné blata a autobusy hostí museli odťahovať traktory z miestneho JRD. Prvé futbalové lopty, vtedy zvané pílusy mali otvor, kadiaľ sa nafukovala duša v lopte. Tento otvor sa zašil remienkom, ktorý veľakrát zanechal pri hlavičkovaní na čele krvavú stopu. Neskôr sa už hrávalo s loptami zvanými maďarky, ktoré nemali remienkové viazanie a boli obdobou terajších lôpt.
Čestné miesto pri počiatkoch organizovaného futbalu v Bobrovci patrí hráčom, ktorí reprezentovali obec a stali sa známymi aj v rámci okresu: Anton Blcha, Matej Vrabec, Jozef Kojš, Ján Zlatoň Rusina, Jozef Hrtko, Kvetoš Hlaučo, Marián Blahunka Šmaťko, Jozef Rusina Cilkin, Vladimír Kuna, Štefan Moravčík a vedúci mužstva Ernest Pišuth.